Smoothie plné vitamínov

Keď som rozmýšľala, aký názov dám tomuto smoothie, napadlo ma jediné – smoothie, ktoré je zdravé a plné vitamínov. Lahodné, rýchle, jednoduché a plné vitamínov…

Tlačiť
Smoothie plné vitamínov
Čas prípravy
10 mins
Čas mixovania
2 mins
Celkový čas
12 mins
 

Oriešky, figy, jablko, banán či čínska kapusta - skvelá kombinácia na prípravu smoothie, ktorý Vás zasýti, dodá energiu a pomôže aj pri chudnutí.

Druh smoothie: Zeleninové smoothie
Porcie: 3
Ingrediencie
 • 1 banán
 • 1 dcl voda
 • mandle
 • 3 kusy figy
 • jablko
 • čínska kapusta
 • hrsť sušených hrozienok
Inštrukcie
 1. Pripravíme si potrebné ingrediencie na prípravu smoothie receptu. Najskôr som si dala do menšej misky za malú hrsť hrozienok a zaliala som ich vodou. Urobila som to z dôvodu, aby sa hrozienka krásne napučali a pri pití smoothie nebolo cítiť žiadne " nepomleté ovocko ". Z tohto dôvodu doporučujem namočiť s hrozienkami aj figy. Ja som tak síce neurobila a bolo to pri smoothie cítiť. No kto má lepší mixér, netreba nič predom namáčať.

 2. Ako prvé som pomlela 1/4 čínskej kapusty ( viac ani pri tomto smoohie nebudete potrebovať ), pridala som trocha vody aby sa nám zeleninka s orieškami dobre pomlela, ďalej mandle a figy.... Pomixovala približne 1 minútu.

 3. A tu už nastal menší problém, pretože sa mi všetky ingrediencie nezmestili do mixéra, preto som nakoniec použila iba jednu polovicu jablka ( nešúpaného a zbaveného jadrovníka ), a menej vody ako je na foto. Smoothie tak bolo husté, no kto má väčší mixér, odporučam použiť ten, inak by smoothie bolo úplne supiš, Ešte som pridala napučané hrozienka a banán. Mixujeme po dobu 1 minúty.

 4. Prelejeme do pohárov. Spolu vyšlo 600 ml smoothie, čo vďaka jeho hustosti postačí pre 3 - 4 osoby.

  Na zdravie!

Smoothie plné vitamínov
4.33 (86.67%) 3 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.