Eta Vital Blend Digi recenzia od Zuzky

ETA Vital Blend Digi 1100 90000

265
ETA Vital Blend Digi 1100 90000
8.95

Výkon

9/10

  Cenová výhodnosť

  9/10

   Udržba

   9/10

    Používanie v praxi

    9/10

     Výhody

     • - Výkon poseká všetko do jemna
     • - Digitálne ovládanie

     Nevýhody

     • - Vysoká nádoba je menej skladná
     • - Tažký ale aj ostatné mixéry majú podobnú váhu

     Dobrý deň chcela by som sa podeliť s mojimi skúsenosťami s mixérom od Eta ktorý používam na koktaily smoothie a podobne.. budem rada ak to tu zverejníte.

     Chcela som výkonejší mixér , než je ten moj starý nie žeby neposekal ale ak robíte smoothie niekedy zeleninu alebo suché orechy zmixovať na jemno .. ten starý to nezvládol a tak som do kuchyne chcela nový mixér , pačili sami tie nutribulet koncepty ale boli malé a Majo mi povedal že sú tak isto na tom ako ten starý mixér, tak som výber nechala na neho..
     Ked mi kurier doniesol balík som mu chcela povedať že som si objednala mixér nie mikrovlnku (potom som uvidela obal) . Objednali sme presne model ETA Vital Blend Digi 1100 90000 je naozaj veľký 54cm a nezmestí sa mi do kuchynskej linky, smoothie robím často tak ho mám položený na kuchynskej linke.

     Keď  som ho videla prvý krát nebola som príliš nadšená , ved mixér mal len tlačítka žiadny vypínač ale dizajn biela-zelená sami páčil a bol o poznanie ťažší ako starý mixér. Z výbavy spomenem dve cestovné nádoby potiahnuté izolačným obalom , a potom pechovadlo na posunutie potravín v mixéri.
     bol super ten mixér zomielie všetko , väčšina smoothie je hračka , skušala som robiť aj mlieka z mandlí , kešu maslo ETA mixér to zvládol. Nôž má také zvláštne vrúbky od výroby, zatial nevidím nejaké opotrebenie či záseky v čepeli.

      

     Programy často využívam program smoothie , v lete som často dala posekať ľad , sem tam využívam časovač.
     Regulácia výkonu má svoje za proti ,  výkon nastavujem digitálne tak že si rýchlosť  ľahko zapmätám (Vital blend má – 10 rýchlostí) na druhej strane otočný regulátor otáčok na starom mixéri má svoje čaro.

     Výrobca píše že otáčky má max 30 0000 to som nemerala ale melie kvalitne , nieje očuť spomalovanie , pomixuje aj tvrdú zeleninu. Čo sa týká výkonu tak je fakt silný.
     Ďalšia funkcia ktorou si ma získal je samoumývanie – dosť to pomože hlavne keď som nemala umývačku riadu, Mixér popreháňal vodu a vyčistil sa aj ked nie 100% šetrí to čas .

     Od mixéru som nenašla vypínač pri čistení ho vypínam zo zásuvky .. radšej aj keď má ochranu ak dám dolu mixovaciu nádobu  mixér sa nezapne. Na začiatku keď som ho dostala ma zaškočila ochrana motora model ETA vital Blend Digi 1100 90000 má ochranu takú že  ak dlho mixujem na plno mixér sa sám vypne až po chvíli zapne (stalo sa to na začiatku kedy som mixovala dlho na pomazánku ) trochu ma to naplašilo , musím podoktnúť že starý mixér už by bol v siedmom nebi lebo po minute začne zapáchať. Vitalblend aj ťažšiu zeleninnu a suché orechy zmastil v pohode.

      

     Do nádoby sa zmestí všetko , hodila by sa mi ešte jedna polovičná  menšie. Čo sa týka technickej časti Eta Vital Blend Digi mixéru , Majo ho vybral aj preto že sa dajú kúpiť náhradné súčiastky je to také skryté plus lebo bolo by škoda vyhodiť drahý mixér.  Spojka mixéru je plastová ale má kovovú spevnovaciu obruč , zatiaľ  vyzerá byť OK bez známok opotrebenia.

     Čo sa týka hluku , môžem ho porovnať s vysavačom , vzhľadom na výkon to nevidím ako nedostatok ,pri mixéroch hluk je vždy a tento aspon poriadne mixuje.

     Moje hodnotenie mixéru ETA Vital Blend Digi 1100 90000:

     V recenzi som sa snažila popísať čo najlepšie moje skúsenosti s mixérom, hádam niekomu pomôžu sa rozhodnú pri výbere mixéru. Cena je 250€ ak často mixujete , je to dobrý ťažný kôň tu sú klady a zápory tak ako ich vidím ja:

     Klady:

     • vysoký výkon , drží otáčky aj pri zelenine
     • Výbava potešila, 2x600ml nadoby, knižka
     • Funkcie vhodné pre RAW zdravíčko
     • Kvalitné nože
     • Digitálna obsluha je fajn

     Zápory  

     •  Ocenila by som 1 menšiu nádobu
     • Tiež mohli dať hlavný vypínač
     Hodnotenie článku

     Pridaj komentár

     Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.