Špenátové smoothie s hruškou a so zázvorom

Chutné, zdravé smoothie, vhodné aj pre chudnutie bez pridania cukru či iných sladidiel. Smoothie skombinované so zázvorom a citrónom má príjemnú vôňu a chuť. Vyskúšajte nasledujúci recept a doprajte telu potrebné živiny. 

 

Tlačiť
Špenátové smoothie s hruškou
Čas prípravy
4 mins
Čas mixovania
2 mins
Celkový čas
6 mins
 

Špenátové smoothie s hruškou s príjemnou citrónovou a zázvorovou chuťou a vôňou.

Druh smoothie: Fitness smoothie
Porcie: 2
Autor: Daša
Ingrediencie
 • 1 hruška
 • 1 hrsť baby špenát
 • 1/2 citrón
 • 1/2 uhorka
 • zázvor
 • ľad
Inštrukcie
 1. Hrušku si očistíme ( šupku necháme ) , pokrájame na menšie kúsky a dáme do mixéra.

 2. Uhorku ( šalátovú ) ošúpeme, pokrájame na menšie časti a dáme taktiež do mixéra.

 3. Pridáme za hrsť baby špenátu, ktorý sme opláchli pod tečúcou vodou.

 4. Polovičku citróna odšťavíme a šťavu pridáme ku zmesi na smoothie spolu so štipkou nastrúhaného zázvoru a pár kockami ľadu. ( Ľad v smoothie nemusíte použiť, no keď som ochutnala tento zdravý smoothie recept bez ľadu a s ľadom, tak rozdiel v chuti bol cítiť, pretože čím bolo smoothie chladnejšie, tým bolo pre mňa chutnejšie ). 

 5. Všetky tieto ingrediencie na smoothie vymixujeme na mixéri cca 2 minútky. Prelejeme do pohárov a podávame.

 6. Na zdravie !

Vplyv špenátu na naše zdravie v skratke….

Špenát a to nielen čo sa týka baby špenátu ale špenátu samotného je veľmi zdravý. Obsahuje najmä veľké množstvo draslíka a preto sa odporúča na vysoký krvný tlak, anémiu a zápchu.

Špenát obsahuje taktiež aj veľa kyseliny listovej, ktorú ocenia aj tehotné ženy, pretože špenát má vplyv na vyššiu pôrodnú hmotnosť dieťaťa a znižuje riziko predčasného pôrodu a vzniku vývojových chýb. Kyselina listová je potrebná najmä pre syntézu DNA, podieľa sa na tvorbe niektorých neesenciálnych aminokyselín. Je dôležitá pre rast a ďalšie procesy normálneho vývoja zárodku, obmedzuje vznik mutácií génov.

No nepreháňajte to zbytočne ani so špenátom, pokiaľ si ho doma samy nevypestujete, pretože žiaľ v dnešnej dobe sa špenát hnojí chemickými prostriedkami, ktoré môžu obsahovať veľa dusičnanov.

Špenát, ako som sa zmienila aj v úvode, je veľmi vhodnou potravinou čo sa týka chudnutia, zlepšuje látkovú výmenu, pomáha pri zápche. Navyše konzumáciou špenátu pomáhate aj vašej pokožke, nechtom či vlasom, spevňuje kosti a zuby a podobne.

 

 

Hodnotenie článku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.