Matcha-Vanilkové smoothie

Matchový ošiaľ z Japonska pomaly doráža aj k nám do Európy .V Japonsku sú bežné matcha zmrzlina, Matcha šišky, koláče a Matcha stali každodenným popoludňajším občerstvením.

Ak vás trklo „ako môžu byť šišky zdravé ? “ tak nie sú aj keby tam bola naozajstná „pravá Matcha“. Toto smoothie je oveľa zdravšie a má silnejšie účinky ako spomínané výrobky.

Pre dobrú chuť použite pravý vanilkový prášok alebo kúsok podrveného lusku z vanilky ..Syntetické arómy sú len odtieňom pravej vanilky tu je o tom celý článok ako vybrať  pravú vanilku

 

Základ tohto smoothie tvorí mandľové mlieko ,zelený prášok matcha (čaj) , a kúsok vanilkového lusku (alebo štipka mletej vanilky)

Ak matchu nepoznáte – je to veľmi jemne mletý prášok, vysoko kvalitný, zelený čaj . Je sladší ako sypaný zelený čaj a je super zdravé, pretože všetky účinky zeleného čaju a antioxidantov sú oveľa koncentrovanejšie. Skúste, budete závislí :).

Tlačiť
Vanilkové matcha smothie
Čas prípravy
2 mins
Čas mixovania
1 min
Celkový čas
3 mins
 

Jednoduché smoothie , možno trošku náročnejšie na ingrediencie (každý nemá doma matcha čaj a pravú vanilku). No za tú chuť sa ich oplatí zohnať.. Je to pochúťka ak máte ingrediencie recept je za 2-3 minúty hotový

Druh smoothie: Ostatné recepty
Autor: Janka Vašská
Ingrediencie
 • 2 kusy banánov
 • 1 šálka mandľového mlieka
 • 2 čajové lyžičky matcha Môžete dať aj viac lyžičiek matcha čaju
 • časť - vanilkového struku alebo prášku
 • 2 hrste ľadových kociek
 • 1 lyžica agáve môže byť aj iné zdravé sladidlo
Inštrukcie
 1. Všetko dáte do mixéru a zmixujete - jednoduché ..

  Vanilkový lusk nepužijete celý cca 2-3cm budú stačiť , tiež môžete pridať vanilkový prášok.

  Matcha čaj pridáte najmenej 2 čajové lyžičky .. kludne môžete dať aj viac.

Cena matcha prášku sa bude líšiť v závislosti na kvalite – drahší kvalitnejší matcha čaj je sladší, lacnejší matcha má väčšiu horkosť , treba ho osladiť.Tip najkvalitnejší matcha prášok sa distribuuje z Japonska konkrétne z oblasti Uji.. Tu je článok o tom ako kúpiť dobrú matcha

 

Mandľové mlieko zoženiete v obchode v hypermarketoch som nevidela resp aj bolo ale robia to kampanovito tj raz za čas sa tam objaví  – nemajú ho ako stály tovar. Cena je taká istá ako keby ho kúpite online.. tiež si ho môžete spraviť z mandlí.

Matcha-Vanilkové smoothie
4.5 (90%) 2 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.