Concept SM3050 recenzia výkonného stolného mixéru s Digi ovládaním

Tu sú moje skúsenosti s  Concept SM3050 , myslím že pomôžu, ak chcete vybrať silný smoothie mixér .

Mixér som dostala ako darček , bol zabalený v posiadnej krabici. Vybrali sme práve Concept pretože značku nám odporučili známi , majú od nich síce iné spotrebiče (odšťavovač,umývačka) majú dobré skúsenosti.

Digitálne ovládanie majú aj iné mixéry napríklad G21 Smart Vitality,Klarstein herakles,ETA Vital blend Digi .

Nakupovali sme z Andrea-shopu.sk , uvažovala som nad 4Home.sk  ale tam bolo týždeň dodanie a cena v podstate rovnaká v tom čase okolo 220€. Tu môžete pozrieť všetky parametre a cenu.

Skúsenosti s mixérom Concept SM3050

Mixovanie:Používam ho asi mesiac funguje ako má  ,  najčastejšie využívam program smoothie , vtedy mixér zrýchľuje a spomaľuje a nakoniec zrýchly na plné otáčky vysledkom je jemné smoothie, jediné čo nezomlel boli šupky s datľov ktoré sú ľahké a unikajú nožom asi ani G21 by ich nezomleli. Ostatné ingrediencie vždy zmixoval do jemna.  Hluk ťažko porovnať ale na max otáčkach je naozaj očuť možno niečo viac ako vysavač…

Digitálne ovládanie  Sú tam rôzne prednastavené programy ale naviac ma zaujalo sliderové ovládanie ktoré funguje tak že potiahnutím prsta  regulujem výkon , funguje to dobre ,nevyneháva reaguje ako má. Zdá sa mi že ale plný výkon mixér nejde cez slider 90% na plno zapne až keď stlačím tlačidlo Pulze , ale možno sa mi to len zdá zmerať to nemám ako..

Ešte som zabudla dodať že mixér nemá tlačítka ani zapustené tlačítka , sú to plochy ktoré presne reagujú na dotyk , to že nemá tlačítka je OK časom by sa špáry zašpinili a mixér by nefungoval ako mal..

Nože nádoba spojka 

Na nožoch zatiaľ nebadať žiadne opotrebenie Concept uvádza že sú z japonskéj kalenej oceľe ktorá je považovaný za TOP na svete hm.. to uvidím po rokoch, zatiaľ OK.

Nádoba  ľahká z tritanu , nemá zákutia v ktorých by sa chytali nečistoty, zatiaľ nezapácha.. No niekedy by sa zišla aj polovičná nádoba, pri malých objemoch sa 100ml sa tekutina rozplacne na steny nádoby,ale zasa no-problemo pri väčších „rodiných“ množstvách.

 

Spojka je železná , prekvapilo ma ako ľahko ide nasadiť nádoba na spojku ktorá je viac hran ,  spojka má také skosené hranky ktoré presne nasmerujú nádobu a tak mixér vždy nasadím správne… Práve nepresné nasadzovanie nádoby na mixér bolo osudné  starému mixéru ETA 10 (z doby komunizmu)   a tyčovému mixéru Bosch tam sa spojka zodrala a vypadla… Concept SM 3050 má spojku zo železa , po dlhšiom mixovaní je táto spojka naozaj teplá , plast by mohol mäknúť a teraz už chápem tie železné obruče na plastových spojkách napr G21 vitality má spoju s kovovými lopatkami.

Prenášanie mixéru, nieje bohviečo , mixér je veľký a váži cca 5kg čiže má svoje miesto pri mikrovlnke , robím často smoothie ani ho neschovávam , podobné skúsenosti má Zuzka z ETa mixérom ktorý je ešte vyšší.

Čistenie ma pozitívne prekvapilo stačí ak nalejem do polovice vodu a stlačím pulze , 5-10 sekúnd a nádoba je vyčistená , to som nečakala..

Concept SM3050 hodnotenie – kúpiť či nekúpiť:

Mixér nieje pre každú kuchyňu , musíte si rozmyslieť kam ho dať pozrite si technické parametre. Ale ak máte kde ho dať a často robíte z mixérom môžem ho odporučiť, je vhodný na drvenie semienok a všelijaké orechové maslá , železná spojka nepustí..

Mixér SM3050 sa v hodnotení a porovnaní s ostatnými mixérmi G21,Vitamix,Nutribullet umiestnil na prvom mieste, dokonca mi príde ešte lepší ako „Concept premiový model „SM8000  ktorý stojí 377€.

Oproti digitálnym mixérom od konkurencie ETA,Klarstein,G21, má Concept SM3050 najnižšiu cenu, sliderovú reguláciu výkonu a železnú spojku. Konkurencia je obstojná každý mixér má nejaké plus.

Klady

  • Výkon
  • Železná spojka
  • Digi ovládanie slider+ prednastavené programy
  • Tritan nádoba 

Zápory 

  • Nieje menšia nádoba
  • Je veľký a nie do každej linky 
Concept SM3050 recenzia výkonného stolného mixéru s Digi ovládaním
4 (80%) 1 vote

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.