Orava RM-2000 recenzia stolného mixéru

Stolný mixér ORAVA RM2000

Stolný mixér ORAVA RM2000
8.025

Výkon

9/10

  Cenová výhodnosť

  7/10

   Udržba

   8/10

    Používanie v praxi

    8/10

     Výhody

     • - Vysoký výkon 2000W a vysoké otáčky ktoré držia

     Nevýhody

     • - Vyššia váha 4.8kg

     Kuchynský mixér Orava RM-2000 predstavuje vysokootáčkovú alternatívu  v rámci konkurencie a podobnej triedy, pričom jeho cena sa pohybuje okolo 160-220 € (zaleží kde kupujete).

     Kto potrebuje vysoký výkon pre rýchle mixovanie,či posekanie potravín na úplne jemno napríklad pri vytváraní smoothie , pre toho je tento vykonný mixér  ideálnym pomocníkom do kuchyne. V rámci objektívnej recenzie ale treba povedať, že nemá len výhody.

     Výkonný elektropohon

     Stolný mixér ORAVA RM-2000 poháňa vysokootáčkový motor s príkonom 2000W v porovnaní s ostatnými mixérmi ide o veľmi výkonnú variantu v tejto cenovej hladine sa pohybujú mixéri s výkonom okolo +-1000W.

     Mixér Orava RM2000 technické parametre

     Motor dosahuje až 32000 otáčok za minútu čo je skutočné kuchynské tornádo. Samozrejme jeho výkon sa dá regulovať spodnej časti  sú umiestnené 3 tlačidlá pre rýchlu voľbu funkcie

     • Pulse pre okamžitý plný výkon, po dobu držania tlačidla
     • Crusher -ideálny na drvenie ľadu .V  tomto režime bude mixér fungovať automaticky napríklad pri drvení ľadu. Niekoľko sekúnd bude drviť a na krátko sa zastavuje. Celý postup opakujte niekoľkokrát v pulznom režime. Rozdrvíte tak ľad bez jeho rozstrekovania a lepenia sa na steny nádoby
     • Smoothie– vhodný pre vaše smoothie koktaily .V tomto režime bude mixér fungovať automaticky napríklad pri príprave ovocných smoothie. Rýchlosť sa postupne zvýši až na maximálnu rýchlosť, pracuje cca 2 minúty a potom sa mixér sám zastaví.

     Navyše vďaka 6 čepeľovému nožu posekáte všetko rýchlejšie a  na menšie častice.Tohto pomocníka do kuchyne ocenia všetci , čo často mixujú a preferujú väčšie objemy motor ich zvláda s prehľadom.

     Ako mixuje v praxi ?

     Prax ukázala že mixér má svoje silné stránky ale aj tie slabšie.. Tie slabšie  sú váha a veľkosť , nič pre ľudí ktorí chcú malý a ľahký mixér ..  RM-2000 je poriadny kus železa ktorý váži 4.8kg  váha je vyššia hlavne kôli silnému motoru. Pri 32000 otáčkach je už dosť hlučný , to sa dalo aj čakať.

     Samotná práca z mixérom je pohodlná cez horné veko môžete vkladať ingrediencie , nádoba je z odolného plastu určeného pre potravinárske použitie čiže bez škodlivín ako sú BPA a iné nástrahy.

     Na ovládanie si budete musieť zvyknúť  resp vedieť to čo od mixéra požadujete. Výkon regulujete otočným potenciometrom pridávate  / uberáte výkon medzi polohami MIN a MAX  ako je to na obrázku č1.

     Ak chcete použiť prednastavené režimy Pulse .Crusher ,Smoothie treba otočiť na P a vybrať režim stlačením tlačidla na spodu . Ak podobu 30 sekúnd nevykonáte žiadnu akciu mixér sa sám deaktivuje ,treba ho znovu prelusknúť do polohy 0 a znova na P… je to taká „bezpečnostná ochrana“ ktorá môže otravovať..

     Praktické testy:

     Testy v praxi ukázali že smoothie mixér RM-2000 od Oravy nemá problém so žiadnou ingredienciou treba len nastaviť správny výkon lebo zmixuje všetko na prach čo nemusí byť zrovna žiadané.

     • rozmixuje aj väčsie kúsky koreňovej zeleniny na jemno, takže nie je potrebné kraját na malé kusky
     • Konopné a ostatné tvrdé semienka ,oriešky rozdrvil na jemno
     • Skúsenosť bola že RM2000 má do 1 minúty všetko zmixované na prach..
     • Čistenie problém nebol mixér je navrhnutý tak by sa dal bežne umyť.

     Verdikt kúpiť či nekúpiť ?

     Update: Mixér dobre obstál v porovnaní TOP stolných smoothie mixérov 

     Tento stolný mixér od Oravy sa osvedčil aj praxi  , zistila som že patrí medzi najmenej reklamované produkty (pýtala som sa v Planeu a Okeyku). Je určený pre náročnejšie úlohy a zvládne rozmixovať aj tuhšie potraviny koreňovú zeleninu a  semienka.

     Možno je ho ťažšie dostať na kuchynskú linku má predsa skoro 5kg – výkonný motor skrátka čo-to váži. 2L nádoba je fajn pre „veľké úlohy“ možno že by sa v balení zišla aj 1l pre menšie mixovania…Pri maximálnom výkone je už hlučný. Mále plus je aj dotláčadlo ktoré ingredienciu bezpečne dotlačí k nožom.

     Kúpiť mixér Orava RM2000

      

     Plusy

     • Vysoký výkon 2000W a vysoké otáčky ktoré držia
     • Dobré spracovanie ,všetky časti mixéru sú robustné

     Mínusy

     • Vyššia váha 4.8kg
     • Pri 32000 otáčkach je už hlučný

      

     Orava RM-2000 recenzia stolného mixéru
     4.67 (93.33%) 9 votes

     Pridaj komentár

     Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.