Ako schudnúť tuk pitím smoothie ?

Smoothies sú skvelý spôsob ako schudnúť, pretože môžete voliť ingrediencie. Existuje veľa nízkokalorických receptov,ktoré sú bohaté na živiny,teda budete sa cítiť v pohode aj keď vám začne ubúdať telesná hmotnosť. Na stránke www.smoothie – recepty.sk si môžete vybrať z viacero chutních receptov.

Tým, že skombinujete správne ingrediencie, môžete vytvoriť smoothie koktaily, ktoré chutia skvele a pomôžu zhodiť kilá. Navyše to nie je nič náročné. Stačí si len prečítať, ktoré ingrediencie sú TOP na chudnutie, aby ste zistili, čo používať a ako urobiť správne kombinácie. Len pokračujte v čítaní a kilá sa začnú strácať!

Smoothie pre zdravé chudnutie

Dôvod, prečo je smoothie dobré na chudnutie je ten, že môžete získať všetky potrebné živiny v jednom pohári a to bez pridania nadbytočných alebo prázdnych kalórií, ktoré sú dôvodom priberania tuku.

Keď ste sa dozvedeli o zložkách, ktoré vytvárajú vyvážený smoothie kokteil, budete môcť využiť vo svoj prospech dobrú rovnováhu bielkovín, komplexných sacharidov, zdravé tuky, rovnako ako vitamíny a živiny.

Okrem základných potravín, môžete zahrnúť doplnky stravy ako prísady, ktoré tvoria nutričnú hodnotu smoothie bez pridania kalórií. Môžete tiež dodať prvky, ktoré zrýchlia vaše chudnutie tým, že zvyšujú rýchlosť metabolizmu.

Overené ingrediencie pre chudnutie

Zatiaľ čo mnoho z tradičných surovín v zdravej smoothie podporuje zdravú telesnú váhu, niektoré fungujú lepšie ako ostatné. Existujú určité potraviny, ktoré môžete dať do smoothie, ktoré podporia vaše chudnutie rôznymi spôsobmi. Tu je zoznam potravín, ktoré podporujú štíhlu líniu a krátky popis ako fungujú:

 

Avokádo: podporuje chudnutie a v smoothie funguje ako zahusťovadlo alebo zložka, ktorá spôsobuje, že  smoothie získava  „smotanovost“. Dodáva dostatok zdravých tukov, ktoré vás udržia nasýtených (nesiahate po nezdravých zdrojoch energie) a spokojních do ďalšieho jedla. Taktiež avokádo obsahuje rad zdravých vitamínov a minerálov.

Jahody: Akýkoľvek druh jahôd alebo malín či čučoriedok, černíc, udáva tón chuti do smoothie bez pridania veľmi veľa kalórií alebo cukru. Jednoducho povedané sú vhodné na zdravé nízkokalorické ochutenie. Navyše, majú vysoký obsah vlákniny a veľa antioxidantov pre vaše celkové zdravie.

Kajenské korenie: Toto korenie nielen pridáva  štipľavý kopanec do smoothie, ale tiež zvyšuje vaše schopnosti spaľovania tukov. Zlúčenina, ktorá je zodpovedná za chudnutie, sa nazýva kapsaicín.  Na nej je založených veľa fungujúcich spaľovačov tuku.

 

Chia semená: sú jedným  z mála semien, ktoré podporujú rast vlasov. Sú plné vlákniny a bielkovín, ktoré pomôžu udržať si pocit plnosti a spokojnosti. K tomu obsahujú množstvo zdraviu prospešných látok ako je vápnik, antioxidanty a omega-3 mastných kyselín. Sú tiež známe tým, že absorbujú toxíny z tráviaceho traktu a aj tým, že detoxikujú organizmus od škodlivých látok. Mnoho receptov využíva vlastnosti Chia semien, ktoré podobne aj ako avokádo prispieva k smotanovosti smoothie. Aby Chia semienka sa dobre trávili, nechajte ich napučať vo vode  5 – 10 minút, predtým než začnete robiť smoothie.

Škorica: Obľúbené korenie pomáha regulovať hladinu cukru v krvi tým, že zlepší metabolizmus glukózy. To má za následok zníženie množstva prebytočného hladiny cukru v krvi, ktorý môže byť (a bude) uložený ako tuk. Štúdie ukázali, že brušný tuk je citlivejší na účinky škorice, než tuk z akejkoľvek inej časti tela.

Kokosový olej: Toto je číslo jedna, ak vytvárate  smoothie na chudnutie. Ako všade čítate že dostatok zdravých tukov je odporúčaný, tak ho pridajte správnou ingredienciou do svojich smoothies či stravy. Je to výhodné, ak chcete naozaj schudnúť a dosiahnuť optimálneho zdravia. Prevládajúce tuky so stredne dlhým reťazcom v kokosovom oleji sú používané v tele na energiu, a nie sú uložené ako tuk. Táto superpotravina vás udrží nasýtených, s energiou a dobrým pocitom. Vyberte organický panenský kokosový olej pre vaše smoothie či daľšie jedlá.

Grécky jogurt: V porovnaní s inými druhmi jogurtu má „grécky“ jogurt oveľa vyšší obsah bielkovín. To znamená, že môžete byť dlhšie sýty a ak aktívne športujete, pomáha regenerácii svalov. Pred kúpou si však prečítajte obal s nutričnými hodnotami, pretože veľa jogurtov môže obsahovať rôzne sacharidové ochuteniny, ktoré brzdia chudnutie. Ak vás zaujímajú potraviny s vysokým obsahom bielkovín, tu je asi „naj“ zoznam  .

Zdravé tuky:  sú životne dôležité pre váš celkový zdravotný stav a pomôžu udržať vás sýtych celé hodiny. Nové poznatky ukázali, že zdravé tuky sú prospešné pre chudnutie, ak ich s mierou zaradíte do vašeho jedálnička , či obohatíte smoothie  budete sa cítiť nespokojní iba vtedy, keď budete jesť . Konzumovať dostatok zdravých tukov je v skutočnosti neoddeliteľnou súčasťou každého plánu chudnutia. Zahrňte tuky vo vašich krémoch pridaním avokáda, kokosového oleja, alebo orechov a orechových masiel.

Listová zelenina: ako je kel, špenát, púpava, a rímsky šalát, sú plné fytoživín a majú nízky obsah kalórií a sú tiež bohaté na vlákninu. Zaobstarajte si čerstvú listovú zeleninu na každý deň. To je klúč k chudnutiu.

Drť z ovocia: Pokiaľ máte odšťavovač, viete, že okrem šťavy, vyprodukujete hromadu jednorazovej buničiny. To všetko je vláknina z ovocia a namiesto toho, že ju  hodíte do koša, môžete ju kompostovať alebo pridať do smoothie ako prirodzený zdroj vlákniny.

Stévia: Ak potrebujete osladiť vaše smoothies, je vhodné použiť sladidlo, ktoré má málo kalórií. Zvážte použitie stévie. Je to prirodzené, nula-kalóriové sladidlo, ktoré pochádza z rastlín a je bez vedľajších účinkov a možných rizík spojených umelých sladidiel.

Čaj / voda / ľad: Veľa smoothie receptov si žiada mlieko alebo ovocnú šťavu, aby vytvorili tú správnu konzistenciu. Je na vás aby ste zabránili nadbytočným kalóriám. Čo sa dá nahraďte s čajom, vodou alebo ľadom. Ovocné či bylinné čaje sú dobrá náhrada za džús. Zelený čaj obsahuje zdraviu prospešné látky, vrátane zlúčenín ktoré pomáhajú pri chudnutí, a má jemnú chuť. Pre konzistenciu a osvieženie, použite ľad.

Celkový plán ako chudnúť

Zamerali ste sa na chudnutie s chutnými smoothie koktailmi. Tie ste si zvolili ako hlavnú zbraň do boja s tukom. Majte na pamäti, že zdravý spôsob, ako schudnúť, zahŕňa viac než len diétne zmeny. Vaše smoothies, ak sú vytvorené premyslene, poskytnú veľa živín ktoré potrebujete, vrátane bielkovín, sacharidov, dobrých tukov a vitamínov a minerálov. Ale nezabudnite jesť aj celé zdravé potraviny okrem smoothie. Chudnutie dobre funguje, ak prijímate dostatok zeleniny, zdravé tuky, vysoko kvalitné bielkoviny a rozumné množstvo ovocia v bežných jedlách.

Zdravé tuky, boli už i spomenuté vyššie ako dôležitá zložka na  chudnutie v smoothie receptoch, je potrebné získavať primerané množstvo zdravých tukov a na druhej strane úplne eliminovať nezdravé tuky zo svojho jedálnička ako prvoradé.

Okrem vyváženej stravy, budete tiež musieť získať dostatok pohybu. Snažte sa vykonávať určité množstvo fyzickej aktivity každý deň, aj keď je to len ľahká aktivita. Vysoká intenzita, krátka doba cvičenia dvakrát až trikrát týždenne je najúčinnejšia forma ako schudnúť tuk a zároveň posilniť svaly. Na internete si môžete vyhľadať formu cvičenia známu ako vysoko intenzívny intervalový tréning (Hitt). S ním dosiahnete výsledky zrejme najrýchlejšie.

Ďalšími faktormi, ktoré prispievajú k chudnutiu sú adekvátny spánok (podceňovaný), redukcia stresu, hydratácia (vaše pečeň nevie metabolizovať  dobre tuk pri  dehydratácii) a pozitívna nálada. Často emocionálna zložka bráni ľuďom schudnúť, takýto problém sa ťažko rieši. Riešenie problémov vo vzťahoch, kariére, alebo minulosti často vedie k hlbokej depresii a tá zasa ku kilám navyše.

Praktizujte uvedomelé stravovanie, odstráňte všetky rozptýlenia ako je napríklad televízia alebo čítanie, keď konzumujete jedlo, skúste žuť pomaly (tvrdý oriešok pre mňa) a všímajte si farby, vône a textúry jedla. Neignorujte túto jednoduchú radu -môže priniesť ďalekosiahle výsledky.

Telo každého z nás je iné a nie všetci z nás sú „navrhnutý“ ako chudá supermodelka alebo majú kocky na bruchu. Naučte sa milovať svoje telo a nie uviaznuť v hre porovnávania seba s ostatnými. Zostaňte aktívny a zároveň konzumujte správne jedlá, dodajte telu dostatočný spánok, zamerajte sa na zníženie stresu, a vytvárajte zdravé a výživné smoothies. To sú kroky potrebné pre vaše chudnutie k cieľovej hmotnosti.

Diety založené na smoothie

Smoothie diéty sa stali veľmi populárne. Chcem, aby bolo jasné, že každý nemusí byť zástanca iba 100% smoothie stravy „odteraz budem príjmať iba smoothie “ (aj keď tento prístup funguje). Odporúčam koktail na raňajky a dve pravidelné jedlá na obed a večeru.

Dosadením kokteilu ako ďalšieho jedla raz za čas alebo dať si jeden koktail po práci je úplne prijateľné. Všimnite si, že väčšina ľudí vychutnáva koktaily na raňajky. Mať jeden kokteil za deň na obed či večeru je úplne v poriadku.

Nie som fanúšik rýchlych detox diét a hladovania. Takéto diéty zvyčajne zahŕňajú prísne obmedzenie kalórií, čo nie je ľahké a môže skutočne spôsobiť problémy a často i opak cieľa čiže priberanie. Takéto diéty sa často schovávajú za smoothie, to im akože dodáva punc zdravosti, no výsledky netrvajú nejako dlho …

Smoothie recepty, ktoré fungujú dobre  na chudnutie :

Tu je niekoľko nápadov na „chudnúce“ smoothies, ktoré sú trošku lepšie od ostatných smoothie receptov, ktoré nájdete na mojich stránkach. Všimnite si, že niektoré z týchto mixov môže mať  vysoký obsah kalórií, ale myslite na to, že sú tie sú dobré kalórie, ktoré vám pomôžu schudnúť, dodajú pocit sýtosti až do ďalšieho jedla. Každý koktail je  pre jednu osobu priemerného vzrastu.

Tlačiť
Malinové smoothie na chudnutie
Čas prípravy
3 mins
Čas mixovania
1 min
Celkový čas
4 mins
 
Druh smoothie: Fitness smoothie, Ovocné smoothie
Porcie: 1 porcia
Kalorie: 330 kcal
Autor: kači
Ingrediencie
 • 1 šálka vody
 • 1/2 polovica avokáda
 • 1/2 šálky malín alebo jahôd môžu byť mrazené
 • 1 lyžiča chia semienok môže byť aj chia gel
 • 1/2 lyžice kokosového oleja časom môžete dať celú lyžicu kokosového oleja
 • 1/4 lyžičky škorice (čajová lyžička)
 • 1/2 lyžice Medu (dobrý je aj javorový sirup)
Inštrukcie
 1. stačí všetko zmixovať a smothie je hotové

Poznámky k receptu

Nutričné hodnoty:

 • Tuk: 24g
 • Bielkoviny: 4g
 • Sacharidy: 31g
 • Vlkanina: 11g
 • Cukor: 16g
Tlačiť
Manogovo avokádové smoothie
Čas prípravy
3 mins
Čas mixovania
1 min
Celkový čas
4 mins
 
Druh smoothie: Ovocné smoothie
Porcie: 1 osoba
Kalorie: 330 kcal
Autor: kači
Ingrediencie
 • 1 šálka zeleného čaju
 • 1 šálka kúsky manga
 • 1/2 polovica stredne veľké avokádo
 • 1 šálka špenátu
 • 1/2 lyžica kokosového oleja
 • 1 štipka morskej soli
 • 1 lyžička javorového sirupu alebo trochu stévie
Inštrukcie
 1. Zmixujte do hladka na dobrom mixéri je smoothie za pár sekúnd hotové

Poznámky k receptu

Nutričné hodnoty:

 • Tuk: 22g
 • Bielkoviny: 4g
 • Sacharidy: 35g
 • Vlaknina: 10g
 • Cukor: 23g
Tlačiť
Smoothie z gréckeho jogurtu a malín
Čas prípravy
2 mins
Čas mixovania
1 min
Celkový čas
3 mins
 
Druh smoothie: Fitness smoothie, Ovocné smoothie
Porcie: 1 porcia
Kalorie: 220 kcal
Autor: kači
Ingrediencie
 • 1/2 šálky voda
 • 1/2 šálky čučoriedok môžu byť mrazené
 • 3/4 šálky grécky jogurt
 • 1 lyžica chia semienok
 • 1/4 lyžičky škorica
 • 1/2 lyžice med alebo javorovy sirup , stévia
Inštrukcie
 1. Všetko dajte do mixéru a z mixujte do hladka postačí 30sekúnd 


Poznámky k receptu

Nutričné hodnoty:

 • Tuk: 20g
 • Bielkoviny: 8g
 • Sacharidy: 31g
 • Vláknina: 5g
 • Cukor: 21g

 

Tlačiť
Malinovo banánové smoothie na chudnutie
Čas prípravy
5 mins
Čas mixovania
1 min
Celkový čas
6 mins
 
Druh smoothie: Fitness smoothie, Ovocné smoothie
Porcie: 1 porcia
Kalorie: 220 kcal
Autor: kači
Ingrediencie
 • 1 šálky vody
 • 1 šálky mixu lesných plodov maliny čučoriedy a pod
 • 1/2 polovica banánu môže byť zamrazeny
 • 1 šálka špenátu
 • 1 lyžica kokosového oleja
 • 1/4 lyžička kájenského korenia
 • 1 lyžica Proteínový prášok
Inštrukcie
 1. Čerstvé ingrediencie vložíme do mixéru a zmixujeme do hladka

Poznámky k receptu

 

Nutričné hodnoty:

 • Tuk: 14g
 • Bielkoviny: 3g
 • Vláknina: 5g
 • Cukor: 18g

Pre každý z  hore uvedených smoothie receptov –  stačí vložiť všetky prísady do svojho vysokorýchlostného mixéra a zmixovať  po dobu 30 až 45 sekúnd  ( v recepte je uvedené 1 minúta ) alebo kým nie sú potraviny zmixované do hladka. Ak nemáte veľmi silný mixér, je lepší kokosový olej v kvapalnej forme. Možno bude lepšie zmixovať najprv všetko okrem kokosového oleja, potom ho pridať a mixovať ďalších 5-10 sekúnd, aby sa zabránilo usadzovaniu ingrediencií.

Ako vždy, pokojne pridajte alebo odoberte ingrediencie na základe toho, čo si prajete a máte po ruke.

Už ste schudli s koktailami? Máte otázky týkajúce sa  chudnutia? poprosím zanechajte komentár .. ďakujem 🙂

Ako schudnúť tuk pitím smoothie ?
4.3 (86%) 10 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vyskúšajte šťastie v našom online kasíne a získajte šancu na skvelé výhry, ktoré vás potešia rovnako ako úspech pri chudnutí s pomocou smoothie na brucho. Kliknite fairspin casino tu a vstúpte do sveta vzrušujúcich hier a zábavy!