Šnekový odšťavnovač Tefal ZC255B38 skúsenosti a recenzia

Potom čo sa pokazil odstredivý odšťavnovač philips HR1855/80  (recenzia) som mala možnosť vybrať nový odšťavnovač  páčili sami Concept Lo-7067 ale ten stál 220€ tentoraz ma cena odradila aj keď s mixérom SM 3050  som naozaj spokojná.Predavač mi odporučil Tefal ZC255B38 cenovo to bolo viac ale zasa systém odštavovania bol šnekový lis a tieto odšťavnovače sú cenovo drahšie 150-300€ ako odstredivý.

Moje skúsenosti:

Tu sa dozviete moje skúsenosti s odšťavnovačom Tefal ZC255B38 Infini juice – to je presný názov modelu ktorý mám doma.

Odšťavnovač má pekný moderný dizajn,farba bázy s motorom je strieborná taká nerezová hodí sa modernej kuchyne. Väčšina odšťavnovaču je plastová neviem či je to dobre , otestovala som s korenovou zeleninou (mrkvou) zatial všetko drží a ide ako má. Ps motorová báza je plastová (aj ked pôsobí kovovo).

Snekový lis je plastový , je z tuhého ťažkého plastu no spojková os je ocelový šesť hran , musí byť naozaj silný aby zvládol lisovať ovocie zeleninu.

Vrchný kryt so vstupom na ovocie je celkom vysoký ale odšťavnovač je nižší než mixér od Conceptu tak sa vleze dobre na kuchynskú linku , no ak kupujete odšťavnovač pozrite si aj výšku. Podávač je preto tak vysoký aby sa žiadnom prípade nedostali prsty k šneku … takže kvoli bezpečnosti

Montáž a skladanie

Ked som skladala po prvý krát bolo skladanie celkom fuška treba si dať  pozor aby lis zapadol do dierok. Súčiastky majú vyznačené šipky aby všetko klaplo. Pri nasadzovaní šneku treba pozerať aby osky zapadli tam kde majú , horný kryt treba nasadiť správne a zatočiť vsadím sa že prvý raz  to lahké nebude ale potom už ked som zistila ako nato je skladanie odšťavnovaču v pohode.

Ovládanie odšťavnovaču:

Je absolútne jednoduché jedno tlačítko ktoré zapína odšťavovač – tj chod do predu , alebo po prepnutí chod dozadu (šnek sa krúti opačne počas držania tlačítka) , pri chode dopredu netreba držať tlačidlo , to je super (nehcela by som odštavovač pri ktorom treba držať tlačidlo).

Vela šťavy je to hlavné !

Množstvo šťavy ktoré z odšťavovaču tečie (naozaj težie) je určite viac ako s odstredivého odšťavovaču Philips ktorý som mala predtým. Tefal má dve výpuste  jednu na „odpadnú“ kde ide suchá drť (ktoréj je tak trochu škoda..otom ako využiť niekedy inokedy) ale zasa zdruhej výpuste vyteká šťavička bez tuhých častí , fakt dobre to chutí.

Peny je menej je skôr spôsobená vodopádom z odštavovaču do nádoby. V odstredivom odšťavovači bolo viac peny ale aj tam bola šťava fajn.

Podobne ako iné šnekové lisy na odšťavovanie aj Tefal ZC255B38 Infini juice má dve nádoby je to praktické , hlavne tá nádoba na drť  , tú môžete lahko vyhodiť a odšťavovať dalej .. Niektoré odštavovače majú túto nádobu v sebe , a musíte všetko rozobrať a sušinu vysypať … pri tomto modeli je ok.

Test sily: Pri teste sily som do odšťavovaču dala mrkvu čiže tuhú zeleninu , odšťavovač zo šnekom vylisoval šťavu , ale už bolo vidieť že motor dostáva zabrať , ak plánujete „tažké odšťavovania“ tak pouvažujte skor nad drahšími odšťavovačmi nad 200€ , pozerajte ako je uchytený šnekový lis.

Stred jablka aj celý citron (so šupkou) zvladol odšťaviť , dúfam že Inžinieri implementovali nejakú ochranu proti preťaženiu aby ho nerzostrhlo

V mojom teste odšťavovač točil šnek stále aj ked dostal zabrať nemusela som použiť spätný chod. Jablká a hrušky a hocičo odštavuje v pohode – vyteká šťavička z ktorej sa teším (a potom ju vypijem)

Otvor na nakladanie má šírku cež 4cm čo mi príde málo – viac roboty s krájaním .

Umývanie a čistenie

Tak teda tu to není žiadna výhra… Možno som si zvykla že  sa mixér sám umyje (ten concept sa naozaj sam vyčistí) Tak odšťavovač Tefal so šnekom sa nečistý dobre , myslím že si rozmyslíte či odšťavíte 2 jablka alebo 5kg  , ked to bude mať čistiť.

Zle sa čistí šnekova báza má takú super ryhu že sa tam dostane drť. Cediace Sítko sa zle čistí ale to som si zvykla už pri odstredivom odštavovači . Súčiastky sú vhodné do umývačky  čo je plus a ulahčí čistenie.

Hodnotenie

Predtým než som ho kúpila som si prešla  recenzie na Alze ,Heuréke a pod .. väčšina ludí dávala kladné hodnotenie ,s modelom ZC255B38 sú dobré skúsenoti.

Na otázku či by som odštavovač Tefal Infini Juice odporučila kamáratke: je odpoved ANO , odštavovač môžem odporučiť  vytlačí dosť šťavy a nieje ani hlučný. Síce ho môžem  porovnať len s odstredivým Philipsom tak mi príde lepšia investicia. Cena je OK k prevedeniu a k tomu čo dokáže. Osobne som z odštavovačom spokojna aj ked sa tažšie čistí , prekvapivo tichý motor je tiež plus.

Plusy :

  • Vela šťavy
  • Dobrý výkon lisu resp motoru
  • Dve nádobky na šťavu a drť
  • Moderný dizajn

Mínusy:

  • Cistenie by mohlo byť lepšie
  • Otvor na podávanie by mohl byť väčší

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odšťavovač Tefal ZC255B38 – technické parametre:

 

 

Hodnotenie článku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.