Zelené smoothie jeho výhody + návod

Možno ste už videli ludí ako pijú veľký hustý zelený nápoj , pravdepodobne sa jednalo o zelené smoothie. Takéto zelené smoothies sú rýchly a jednoduchý spôsob, ako skonzumovať veľké množstvo ovocia a listovej zeleniny.Tieto ingrediencie obsahujú veľa vitamínov a sú veľmi výživné  a  sľubujeme vám, že sú chutné!

Môže sa to zdať ako bláznivý módny výstrelok stravy, ale úprimne akonáhle sa okúsite zelený koktail, sa najväčšou pravdepodobnosťou stanete šialene závislými (ako my)! A  verte nie je nič lepšie, ako zostrelenie 2 šálok špenátu denne chutným spôsobom.

Aby ste vedeli…

Tmavé listové zeleniny obsahujú: vysoko kvalitné aminokyseliny, dôležité minerály, vitamíny, antioxidanty a prospešné fytonutrienty.

Fytonutrienty sú chemické látky na rastlinnej báze, ktoré podporujú imunitný systém, zlepšujú zdravie a dlhovekosť, a zamedzujú ťažkým ochoreniam ktoré sú smrteľné.

Nikto nebude namietať tvrdeniu že ovocie a zelenina sú pre vás prospešné.

 

5+1 dôvod prečo je zelené smoothie populárne:

Dôvod č.1 – Prírodný energetický nakopávač – booster, pri kozumácii smoothie vzládate aj druhú polovicu dňa veľmi dobre. Ak sa cítite bez energie skúste začať konzumovať zelené smoothie.

Dôvod č.2. Každý sa poteší ak mu ubudne slaninka na brušku. Schudnutie prebytočného tuku je daľším „vedľajším účinkom“ hmotnosti je to vďaka nízkemu glykemickému indexu a miesto typických raňajok (maslový chleba so salámom) smoothie obsahuje nabité enzými ktoré pomáhajú vašemu telu lepšie využiť potravu, samozrejmosťou sú zdravé tuky ,sacharidy i bielkoviny. Ich pomer zavisý od použitých ingrediencií.

Dôvod č.3 Cítite že na vás „niečo lezie“ ? tak rýchlo naložte zeleninu a ovocie do mixéru vyblendujte to a vypite je to jednoduchý spôsob ako zahnať chrípku a iné choroby bez tabletiek ktoré často problém iba prekrývajú. Zostaňte zdravý celý rok dlho vďaka silnej imunite.

Dôvod č.4  Zvýšte svoju výkonnosť ak patríte medzi tých ktorý náročne pracujú a po práci ich čaká ďalšia domáca práca tak sa vyzbrojte najlepšími zbraňami , jednou z nich je zelené smoothie.

Dôvod č.5 Ak nemáte čas variť piecť a pod skúste si nájsť 3-5 minút na tvorbu smoothie.Je to ľahké smelo do toho..

+1 Dôvod Ušetríte je zaujímavé že všetky nezdravé potraviny nie sú lacné X.99euro nerobí potravinu lacnejšou, stravovanie vo fastfoodoch , konzumácia polotovarov  určite nevychádza lacnejšie ako smoothie. A keď sa pozriete na to z pohľadu výživy smoothie je niekoľko násobne liepšia investícia. A tých 20 euro za mixér máte minimálne za týždeň späť 

Návod ako na to :

Samozrejme naším cieľmi sú zdravé jedlo ktoré musí byť chutné a jeho príprava je rýchla.

Čo budeme potrebovať : mixér, otvorenú myseľ alebo fantáziu a 5 minút času.

 

Aby smoothie bolo chutné dodržte približne tento pomerový vzorec:

 

smoothie recepty vzorecKrátky návod :

  • Najprv zmixujte zeleninu a  tekutú zložku potom pridajte ovocie a znovu zmixujte.
  • Pre ešte lepšiu chuť a osvieženie môžete pridať kocky ľadu alebo zamrznuté ovocie.
  • Objem tohto receptu postačí pre dve dospelé osoby.
  • Svoj smoothie výtvor môžete obohatiť chia semienkami , kakaom a pod.

 

 

 

 

 

Zelené smoothie jeho výhody + návod
4 (80%) 7 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.