Ako sa zbaviť kŕčových žíl ? tu je zoznam prírodných potravín

V článku sa dozviete ako zabrániť vzniku kŕčových žíl a spomaliť ich zaradením zdravých potravín do jedálnička.

 

Vzniku kŕčových žíl a rozšírených žilek môžete zabrániť alebo prírodnou cestou najlepšie zmenami v vo vašom stravovaní.. V článku sa dozviete rozsiahle informácie a tipy, ako predchádzať a liečiť kŕčové žily prírodnou cestou s jedlom.

Čo sú krčové žily a ako sa vznikajú ?

Žily sú transportné dráhy krvi zvyšku zvyšku tela do srdca, a obsahujú  také „jednosmerné ventily“, ktoré bránia tomu aby krv prúdila späť do zvyšku tela. Kŕčové žily sa začínajú rozvíjať, keď tieto ventily oslabujú v žilách,tým pádom sa krv hromadí  v žilách namiesto toho, aby prúdila späť do srdca.

Kŕčové žily sú najčastejšie poruchou žíl na Slovensku,podľa jednej zo štatistík ovplyvňujú až 60% ľudí, z ktorých väčšina sú ženy. Väčšinou sa ich chceme zbaviť po kozmetickej stránke , kŕčové žily však  môžu viesť k nepríjemným zdravotným komplikáciám napríklad bolesť,zápal žíl,kožné vredy či krvné zrazeniny – trombóza a pod.

Príčiny vzniku krčových žíl 

Výzkumi naznačujú, že kŕčové žily sa vyskytujú v rodinách úlohu to zohráva istá forma detičnosti. Okrem genetiky sú čast nadváha a obezita, rovnako ako tehotenstvo alebo práca ktorá vyžaduje „byť stále na nohách“ zvýšujú tiež rizikovzniku kŕčových žíl.

Liečba kŕčových žíl:

Chirurgická operácia kde sa odstráni časť postinutých žíl , nevýhodou sú že po takomto zákroku by nám ostali drobné jazvy a pooperačná bolesť , výhoda je že krčové žily po takomto lekárskom zákroku už sa nemajú dendenciu obnovovať.

Lekárské možnosti ako sa zbaviť krčových žíl sú : operácia laserom,sklerotizácia a použitie elastických pančúch.

Alternatívne možnosti sú zmena jedálnička,rôzne homeopatiká,cvičenie,masti ,gély alebo tablety.

8 najlepších prírodných potravín ktoré bojujú proti vzniku krčových žíl:

Aké sú najlepšie potraviny jesť, ak chceme, zabrániť vzniku kŕčový žíl? Tu je zoznam  8 zdravých anti-kŕčových potravín, ktoré bránia vzniku a redukujú  kŕčové žily a rozšírené žilky,a ako bonus na viac majú radu ďaľších priaznivých účinkov na vaše zdravie.

Samozrejme môžete z týchto potravín vytvoriť chutné smoothie.

 

 

1: Čučoriedky

Čučoriedky sú jedným z najväčších symbolov zdravej výživy všetkých čias, a  určite budú prínosom pre každého kto je náchylný k kŕčové žily. Ak ich zjeme tak dostaneme zdravú dávku flavonoidov a pigmentov.

Látky obsiahnuté v čučoriedkach pomáhajú opraviť poškodené bielkoviny v stenách ciev a podporujú celkové zdravie cievneho systému. Naviac je tu fakt že čučoriedky sú dobrým zdrojom oboch typov vlákniny nerozpustnej a rozpustnej ako je pektín, sú jedni z najlepších potravín bohatých na vitamín E.

čučoriedky krčové žily
2: Žerucha

Túto dobre známu rastlinu väčšina ľudí buď miluje, alebo neznáša no však je pravda že sa jedná o super potravinu, ktorú ľudia požíval na liečbu a prevenciu proti širokej škále chorôb.

Hippokrates, otec medicíny a umiestnil jeho prvú nemocnicu v tesnej blízkosti potoka, rástla žerucha, aby pomohol liečiť svojich pacientov. I po rokoch v modernej medicíne má žerucha svoje miesto a často sa odporúča pre ľudí ktorých trápia bolestivé kŕčové žily. Žeruchu  si môžeme kúpiť v obchodoch v okolí alebo vypestovať vo vlastnej zahrádke.   Vďaka svojmu unikátnu chuť, žerucha môže tak obohatiť smoothie,šaláty, sendviče, alebo dokonca zemiakovú kašu.

žerucha pre zdravie žíl

3: Avokádo

Avokádo sa prekypuje prírodnými látkami, ktoré bojujú s kŕčovými žilami. Obsahuje vitamín C a vitamín E, to sú dva kľúčové vitamíny pre cievne zdravie. Avokádo sú v hornej časti zoznamu potravín rastlinného pôvodu s najvyššou koncentráciou glutatiónu, ktorý chráni srdce, žily a tepny pred poškodením. Glutatión tiež zaisťuje vitamín C a vitamín E môžu správne fungovať. Ako dodatočný bonus, avokádo má typicky nízky obsah pesticídov a iných škodlivých chemikálií.

avokado zdravie ciev
4: Rozmarín 

Rozmarín stimuluje krvný obeh, a preto je prospešny pri liečbe kŕčových žíl. Okrem toho, rozmarín obsahuje kyselinu rozmarínovú, ktorá  pomáha chrániť tkanivá pred poškodením voľnými radikálmi. Ursolová kyselina,je látka ktorá posilňuje cievne kapiláry. V kuchyni, môžeme použitéť na aromatizáciu ryby, pečeného mäsa či paradajkových omáčok, alebo ovocia najlepšie chutí s pomarančami – môžete skúsiť zaexperimentovať a pridať ho do smoothie. Mimo kuchyne,má rozmarín rozsiahle využitie v kozmetike, extrakty z neho sa používajú v stále väčšom počte prírodných produktov starostlivosti o pleť určených na liečbu kŕčových žíl.

rozmarín ako odstranit krčové žily
5: Zázvor

Bojuje kŕčovými žilami vďaka schopnosti rozpúšťať fibrín a tým zlepšuje cievny obeh.Dávno , než k nám prerazil termín „superfood“, zázvor bol veľmi obľúbenou potravinou pre jeho aromatickú, prenikavú vôňu a jeho zdravie podporujúce vlastnosti. V bylinnej medicíne, zázvor je často používaný na liečbu kŕčových žíl, pretože má schopnosť rozpustiť fibrín v krvných cievach a  zlepšuje krvný obeh. Ľudia s kŕčovými žilami majú zhoršenú schopnosť odbúravať fibrín (fibrín je látka, čo spôsobuje žily sa stavajú tvrdé). Čerstvý zázvor,je najúčinnejšou formou zázvoru a je k dispozícii celoročne v obchodoch.

zázvor imunita
6: Repa

Pravidelná konzumácie červenej repy v strave zabraňuje tvorbe kŕčových žíl. Vďaka tomu že obsahuje Betacyaníny – fytochemikálie  zodpovedné za intenzívnu červenú farbu repy „,  výrazne znižuje hladinu homocysteínu, čo je prirodzene sa vyskytujúca aminokyselina, ktorá poškodzuje cievy.Zelené listy repy sú jedlé a vysoko výživné, takže sa nemusíte vyhodiť, miesto toho ich môžete využiť v smoothie.

cvikla červená potraviny proti krčovým žilán
7: Špargľa

Ak vás trápia kŕčové žily, špargľu určite pridajte do nákupného zoznamu.Pomáha posilňovať žily a kapiláry a bráni ich pretrhnutiu. Veľké plus je že špargľa má zvyčajne nízky obsah pesticídov, a to aj v prípade „ne-organického“ pestovania. Pri príprave špargľi sa uistite či je dôkladne očistená,spodná časť rastliny často obsahuje nečistoty.

špargla účinky
8: Pohánka

Pohánka je jedným z najlepších prírodných zdrojov flavonoidov rutínu preto sa veľmi odporúča ľudom s kŕčovými žilami práve kvôli schopnosti rutínu k podpore zdravia ciev. V minulosti sa predpokladalo že kŕčové žily a žilky sú spôsobené nedostatkom rutinu v potrave. Pohánkové krúpy sú skvelé na prípravu vynikajúcich teplých raňajok napríklad kaša alebo smoothie či pohánkovej múky. Jedná o veľmi diétnu potravinu pohánkové krúpy obsahujú iba 92 kalórií na 100 gramov a majú vysoký obsah bielkovín , je to potravina veľmi vhodná na chudnutie .

pohánka krúpy

 

Ako sa zbaviť kŕčových žíl ? tu je zoznam prírodných potravín
3 (60%) 1 vote

3 thoughts on “Ako sa zbaviť kŕčových žíl ? tu je zoznam prírodných potravín”

Lenka

rychlejsie cielenejsie a efektivnejsie je natieranie priessnitz gelom, krcove zily sa daju lahsie drzat pod kontrolou

    Jožinko

    Lenka pevne verím , že aj chleba na desiatu si s tým priessnitz gelom natieraš. Keď to tak chváliš. Mne to nepomohlo.

inuša

Ja asi mesiac užívam Trstinový extrakt,,melasu,,a zmizli mi tie ,,červené vetvičky,,aj syndom nervozných noh.Skúste, pijem dve tri lyžičky denne, zapijem čajom.:-D

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.