Lacný smoothie mixér z hypermarketu skúsenosti

Sports Blender

Sports Blender
6.75

Výkon

6/10

  Cena

  9/10

   Výbava a prevedenie

   7/10

    Celkový dojem

    6/10

     Výhody

     • - Dobrá cena len 20 euro
     • - Dve flašky s uzáverom

     Nevýhody

     • - Malý objem
     • - Iba pre krátke mixovania

     Rozhodol som že prispejem svojimi skúsenosťami so svojou kúpou mixéru ktorý som chcel vyžiť pre mixovanie smoothie z hypermarketu.

     Doteraz som používal mamin starý mixér ktorá si ho bránila a nemala rada keď som si požičiaval (a navyše už bol aj tak  zničený a zle sa čistil)

     Pri nákupe hypermarkete som na jednom z regálov narazil na mixér ktorý stál iba 20 euro no nekúp ho!! hladaľ som mixér na ktorom budem denne robiť smoothie a nebude ma bolieť ak ho poškodím či zničím.Samozrejme Vitamixu a daľším výkonným smoothie mixérom sa nevyrovná.

     Svoje skúsenosti som nadobudol cca ročným používaním , používam ho i viac krát denne.

     S

     krabica od mixéru

     Sports blender z hypermarketu model SBL15 skúsenosti

      

     • Poprvé ma upútala cena niečo nad 20 euro  hm cena dobrá ale niekde bede háčik ?
     • Dve 600 ml nádoby … to bude stačiť ( tento bod rozviniem neskoršie)
     • Výkon 350W… sú aj smoothie mixére ktoré majú nižší výkon a dokažú urobiť chutné a dobré rozmixované  smootie

     To bol môj prvý pohľad a na mixér tak som sa ho rozhodol kúpiť a po pár mixovaniach som zistil nasledovné klady a zápory.

     Prvý pohľad na mixér

     Po kúpe som priniesol tento mixér domov a otestoval na prvom smoothie.  Vytiahol som jednu z dvoch 600 ml nádob nasadil hlavicu so sekacími nožmi má poistku tažke nehrozí že ju nasadíte nesprávne na spodnú časť mixéru. Spodná časť má biely plastový obal s vypínačom na spustenie motoru ten je 350W. Tu mi chýbala regulácia sily motoru na tomto mixéri nieje , možno aj tak by som mal nastavenú stále plnú rýchlosť.čepele mixéru

     Ako prebieha mixovanie na tomto mixéri

     Vyskúšal som všelijaké druhy smoothie , posledné týždňe lebo je teplo pridávam i ľad na osvieženie síce mixér nemá v popise sekanie ľadu.

      

     Čo sa týka hlučnosti tak je v norme , je tichší než mamin starý mixér ale očuť ho je.

     Dlžka mixovania je v návode 1 minúta , no ak som použil mixér niečo nad 20 sekúnd išiel taký divný zápach , možno motor zohrial plast. Zo skúsenosti viem že tých pár sekúnd na mixovanie stačí , niekedy i tak musím mixér zastaviť aby horné slabo rozmixované čiastočky padli z hora dolu a potom mixér spustím nech ich domixuje. Spodná strana obsahuje ventilátor aby dobre prúdil vzduch počas mixovania.
     spojka mixéruspojka na pohari

     Výbava k mixéru

     Na obidve nádoby sú vodotesné uzávery vďaka ktorím si môžete zobrať smoothie na cesty, ja konkrétne do práce.Na tieto nádoby je spoľah neprepúštali rovnako ako mixér všetko tesní tak ako má.

     Skusenosti z čistením

     Problémom je však čistenie týchto nádob sú úzke na to aby ste ich očistili rukou , na to treba kefu no niesom kuchynská gazdinná u tej by to možno problém nebol. Časom po všetkých tých smoothie by som prijal i väčší objem ako 600ml. Nožová časť ide umyť bez problémov , mimochodom tie nože sú stále ok i po sekaní ľadu.

     zmixované broskynové smoothie

     Takto vyzerá broskyňové smoothie

     Moje zhodnotenie mixéra

     Ako som spomínal mám ho už rok za ten čas som na ňom spravil veľa smoothie mixér môžem odporučiť ak potrebujete malý mixér na krátke mixovania osobne sa mi investícia vrátila , teraz by som chcel mixér z väčším objemom nádoby.

     Plusy

     • 2×600 ml nádoby na mixovavie + uzávery k nim
     • Plasty i konštrukcia sú v norme , nehrozí nejaké zlomenie a pod
     • Všetko tesní ako má ľahko sa rozoberá a skladá
     • Dobrá cena 20 – 25 euro je okej

     Mínusy

     • 600 ml nieje moc nádoby sa mi ťažšie čistia
     • Iba krátke mixovania pri dlhšom už trocha začína zapáchať

      

     Kde kúpiť mixér do 30 euro ?

     Vtedy som sa v tom hypermarkete unáhlil , je lepšie počkať pozrieť na internete porovnať ceny a parametre potom kúpiť v tomto prípade som však obišiel ešte celkom dobre. Na internete môžete zohnať v tej istej cene  mixér s lepšou výbavou napríklad 4x nádoby na smoothie.

      

     Hodnotenie článku

     Pridaj komentár

     Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.