Smoothie proti bolesti kĺbov

Znižujte bolesť kĺbov s protizápalovým smoothie, ktoré kombinuje ingrediencie, ktoré pomáhajú kĺbom. Namixujte si vlastný protizápalový liek a odstránte bolesť.  

Mladí aj starí ľudia trpia bolesťou kĺbov z dôvodu zranenia, nedostatku výživy alebo opotrebenia chrupavky.

Aj keď je to u starších ľudí bežnejšie, pretože zhoršenie kĺbov je spojené so starnutím, mnohí mladší ľudia vidia príznaky, ktoré ovplyvňujú ich kvalitu života. Napríklad nemôžu športovať tak, ako by chceli.

Odhaduje sa, že viac ako 30% starších dospelých má ťažkosti ako dna, vyvrtnutia, artritída a iné podobné poruchy.

Pozri tiež:Vynikajúci článok tipmi ako bojovať dnou.

 

Najviac znepokojujúce je, že počet ludí s boľavými kĺbmi sa zvyšuje v dôsledku fyzickej nečinnosti a zlej stravy. Väčšina prípadov je liečená príjmom analgetických a protizápalových liekov.

Bolesť sa často opakuje a môže vystupnovať  do závažných prípadov, kedy môže obmedziť pohyby pacienta.

Dobrou správou je, že existujú 100% prírodné spôsoby na zmiernenie bolesti kĺbov a zníženie rizika vážnejších problémov.

Medzi nimi nájdeme lahodné domáce smothie, ktorého kombinácia prísad poskytuje zdravú možnosť starostlivosti o kĺby.

Najlepšie protizápalové smoothie

Protizápalové smoothie je nízkokalorický nápoj s energizujúcimi a upokojujúcimi vlastnosťami, ktoré je skvelé na ošetrovanie kĺbov a svalových problémov.

Je namixované z kombinácie ananásu, zázvoru, kurkumy, korenia a ďalších zložiek, ktoré majú antioxidačné vlastnosti a znižujú zápal v kĺboch.

Hlavnou zložkou je ananás, ktorý obsahuje enzým nazývaný bromelaín, spojený s liečbou zapálených tkanív. Zlepšuje trávenie jedla a v neposlednom rade pomáha eliminovať zadržané tekutiny v tele.

Ananás obsahuje veľké množstvo vitamínu C a vitamínov B-komplexu, ktoré sa odporúčajú na posilnenie kostí a spojivových tkanív.
Je to tiež dobrý zdroj draslíka a horčíka, dvoch minerálov, ktoré sú nevyhnutné pre ochranu zdravia svalov a kostí.

Niekoľko štúdií zistilo, že bromelaín má pozitívne účinky proti ochoreniam kĺbov a kostí, ako je reumatická artritída, osteoartritída a ďalšie stavy spôsobené opotrebovaním chrupavky.

Je to skvelý spôsob, ako zlepšiť proces hojenia pri akýchkoľvek poraneniach a poskytnúť rýchlu úľavu od výronov a zlomenín.

Tento smoothie nápoj výborne ochraňuje vaše kĺby, pomáha zlepšiť schopnosť trávenia proteínov, ktoré sú spájajú s kyselinou močovou a dnou.
Kombinácia živín a účinných látok pomáha znižovať tuhosť, zlepšuje syntézu kolagénu a zvyšuje vašu energetickú hladinu pre lepšiu mobilitu.

Na rozdiel od iných druhov liečby, táto látka neobsahuje žiadne drsné chemikálie, ani nespôsobuje vedľajšie účinky.

Smoothie je vhodné piť raz denne každý deň, alebo dva až trikrát týždenne podľa potreby.

Ingrediencie zoženiete ľahko v obchode a príprava tvá 3-5 minút tu je recept:

 

Tlačiť
Ananásové protizápalové smoothie
Čas prípravy
5 mins
Čas mixovania
1 min
Celkový čas
6 mins
 

Jednoduché smoothie na podporu zdravých kĺbov.

Ingrediencie
 • 1 kus Zrelého ananásu
 • 10 gramov Nastrúhaného zázvoru
 • 2 stonky zeleru
 • 1 šťava šťavaz citrónu
 • 1/2 lyžičky kokosového oleju
 • 2 kusy Hrušiek
 • 1/2 lyžičky kurkumy
 • 1 kus šťava z pomaranča
 • 1/2 lyžičky mleté čierne korenie
Inštrukcie
 1. Očistite ananás, odstráňte stred ak je suchý a nakrájajte na niekoľko plátkov.

  Nakrájajte hrušky, nasekajte čerstvý koreň zázvoru a extrahujte šťavu z citrusových plodov.

  Pridajte všetky ingrediencie do mixéra, vrátane korenia, a mixujte do hladkej hmoty niektoré slabšie mixére majú problém posekať zázvor.

  V prípade potreby pridajte trochu vody, aby ste dostali hladké a rovnomerné smoothie.

  Okamžite smoothie vypite alebo ho uložte do chladničky na niekoľko hodín, až kým nebude dobre vychladené.

  Koktail je najlpšie piť pol hodinu pred raňajkami alebo uprostred rána.

Malo by byť jasné, že konzumácia tejto smoothie len minimalizuje príznaky bolesti kĺbov a nie je to zázračná liečba alebo niečo podobné.

Musíte podporiť vaše kĺby dobrou výživou, pretože nadmerná spotreba spracovaných cukrov a tukov môže zhoršiť bolesť.

Je tiež dôležité vykonávať fyzickú aktivitu s nízkym dopadom a snažiť sa vyhnúť prílišnému fyzickému namáhaniu kĺbov.

Potraviny a ich účinky na zdravé kĺby:

Ananás obsahuje enzým nazývaný bromelain, ktorý pôsobí na opuchy a zápaly. Často sa používa na zníženie zápalu  výronov a ďalších malých svalových poranení, môže znížiť bolesť spôsobenú artritídou.

Mandle obsahujú proteín, vápnik, horčík, zinok, vitamín E a kyselinu alfa-linolovú (ALA), ktoré sú dôležité pri liečbe artritídy a osteoartritídy (3).

Škorica má mierny analgetický účinok a znižuje opuch pôsobením protizápalových cytokínov. Korenie tiež zabraňuje bolesti svalov vyvolanej cvičením.

Pomarančová šťava má vysoký obsah vitamínu C, čo spomaľuje opotrebovanie kĺbov tým, že hrá kľúčovú úlohu pri tvorbe kolagénu, kľúčovej zložky chrupavky a kostí (6).

Med má prírodné protizápalové látky, ktoré spolupracujú na liečbe artritídy a prispievajú k liečeniu dny a iných ochorení kĺbov. Tiež sladí vaše smoothie a posilňuje váš imunitný systém.

Ovesné vločky a ostatné celé zrná skutočne zmierňujú zápal. Spracované zrná ako napríklad biela múka zasa prispievajú k zápalu. Športoví odborníci v oblasti športu v skutočnosti navrhujú ovsené vločky ako snack po cvičení, aby zabránili bolestiam kĺbov a svalov.

Kurkumín a menšej miere kvercetín môže ponúknuť určitý terapeutický potenciál na liečenie reumatoidnej artritídy. Potravinové zdroje týchto látok sú čierny a zelený čaj, jablká, červené hrozno, citrusy, bobule, brokolica, paradajky a nopal (kaktus). Organické paradajky môžu mať až o 79% viac kvercetínu ako bežne pestované.
Zázvor je ďalšia potravina, ktorá bola študovaná na možný terapeutický prínos pre pacientov trpiacich artritídou. Jedna štúdia zistila, že „u pacientov s artritídou viac ako tri štvrtiny zaznamenali v rôznej miere úľavu od bolesti a opuchu. Žiadny z pacientov nevykázal nepriaznivé účinky počas obdobia užívania  zázvoru, ktoré sa pohybovalo od 3 mesiacov do 2,5 roka. “

Extrakty zo zázvoru majú preukázateľné výsledky „štatisticky významný vplyv na znižovanie príznakov OA osteoartritída kolena.

Hodnotenie článku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.